Ostrowski Maraton Fotograficzny

Fotomaraton Wiosna 2014

Biorąca udział po raz pierwszy w tego typu spotkaniu Aneta Matuszczak została zwyciężczynią czwartej edycji Ostrowskiego Maratonu Fotograficznego. Na kolejnych miejscach podium znaleźli się stali bywalcy imprezy: Marta Kuroszczyk i Damian Andrzejewski.

Tak jak co roku w murach gościnnej Galerii 33 w sobotę, 26 kwietnia, spotkali się uczestnicy Ostrowskiego Maratonu Fotograficznego. Tradycyjnie na uczestników spotkania czekały trzy fotograficzne tematy. Tym razem były to: „Niedopowiedzenie”, „Twarz” i „Prosto-ta”. Na wykonanie każdego z nich mieli po jednej godzinie. I doskonale dali sobie z tym radę.

 Chociaż z pozoru może wydać się to dziwne, najwięcej kłopotów uczestnikom konkursu sprawił temat „Twarz”. – mówi Krzysztof Maciejewski, współinicjator organizacji fotomaratonów w Ostrowie, który omawiając końcowe wyniki dodaje: – Tym razem klasyfikacja końcowa była bardzo wyrównana. Wystarczy powiedzieć, że trzeciego w klasyfikacji od pierwszego dzieliły zaledwie trzy punkty.

Najwyżej ocenione zdjęcie tej edycji Fotomaratonu wykonała Zuzanna Kulesza, która zdobywając 17 punktów została zwyciężczynią kategorii I „Niedopowiedzenie”. Z kolei w kategorii III najwyżej ocenione zostały: Marta Kuroszczyk i Dorota Gruszka. Ta ostatnia – co warto zauważyć – jest autorką zdjęcia promującego ostatnią edycję Fotomaratonu na plakatach, ulotkach, zaproszeniach i reklamach internetowych.

Dorota Gruszka wyróżniona została także dodatkową, pozaregulaminową nagrodą ufundowaną przez Romualda Rzekieckiego.

Nim jednak uczestnicy poznali ostateczne wyniki jurorów, wzięli udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez Janusz Jurka.

Organizatorzy Ostrowskiego Maratonu Fotograficznego cały czas starają się uatrakcyjnić organizowane przez siebie przedsięwzięcie.

 Miło nam poinformować, że kolejna, jesienna edycja fotomaratonu zorganizowana zostanie w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii. – mówi Anna Kłopocka ze stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”. – Dzięki temu Ostrów po raz pierwszy pojawi się na festiwalowej mapie całego cyklu konkursów i imprez towarzyszących wydarzeniu organizowanemu pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną w Poznaniu.

Ostatnia edycja Ostrowskiego Maratonu Fotograficznego była trzecią już z rzędu edycją, która odbyła się przy znaczącym udziale finansowym Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa, dzięki któremu na uczestników czekał poczęstunek i niezwykle atrakcyjne nagrody.

Patronat prasowy nad imprezą objęli: Telewizja Proart i portal wlkp24.info.

Oficjalne wyniki rywalizacji

Grand Prix

  1. Aneta Matuszczak
  2. Marta Kuroszczyk
  3. Damian Andrzejewski


Zwycięzcy kategorii

  • Temat 1. „Niedopowiedzenie” – Zuzanna Kulesza
  • Temat 2. „Twarz” – Damian Andrzejewski
  • Temat 3. „Prosto-ta” – Marta Kuroszczyk

Wyróżnienia pozaregulaminowe

Za maksymalną ocenę od co najmniej jednego sędziego

  • Dorota Gruszka
  • Krzysztof Dera

Zauważeni przez wszystkich jurorów

  • Sylwia Filipiak
  • Krzysztof Toma