AktualnościPolecamy

Podatek dla stowarzyszenia

1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”? W tym roku to możliwe. Wszystko za pośrednictwem Fundacji Studenckiej „Młodzi – Młodym”.

Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” nie ma statusu organizacji pożytku publicznego, ponieważ wymagałoby to między innymi prowadzenia rozbudowanej księgowości. Przy naszych obrotach byłby to typowy przerost formy nad treścią. Niespodziewanie swoje pośrednictwo w temacie zaproponowała Fundacja Studencka „Młodzi – Młodym”. Właśnie za jej pośrednictwem mamy szansę pozyskać środki na działalność. Jak to zrobić?

W składanym przez nas do Urzędu Skarbowego formularzu PIT w module „wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” w polu „Numer KRS” wpisać należy numer 0000270261, natomiast w module kolejnym „informacje uzupełniające” w polu „Cel szczegółowy 1,5%” wpisać „Stowarzyszenie Ocalić od zapomnienia 17652„. To drugie jest szczególnie ważne. Brak wpisu w polu „cel szczegółowy” spowoduje, że środki trafią na konto fundacji.

O jakich kwotach mówimy? Jaki rząd środków mamy szansę pozyskać? Trudno wróżyć z fusów. Jeżeli jednak nie spróbujemy, nigdy nie będziemy wiedzieć. Dlatego serdecznie zachęcamy do popularyzacji informacji o podatkowej możliwości wśród krewnych i znajomych.