Ostrowski Klub Kolekcjonera

Promocja albumu

Spotkaniem z Piotrem Maślińskim Ostrowski Klub Kolekcjonera zakończył pierwszy sezon swojej działalności.

Promocja albumu z pocztówkami „Antonin na starej pocztówce” była pretekstem do spotkania z jednym z najważniejszych kolekcjonerów pocztówek Ostrowskich – Piotrem Maślińskim. Właśnie w 2015 roku ukazała się bowiem książka, którą sam autor nazwał „dziełem swojego życia”. A jest to dzieło rzeczywiście niezwykłe.

W albumie, który podzielono na dwa okresy (do 1945 roku i po 1945), pocztówki znajdujące się w zbiorze Piotra Maślińskiego zaprezentowano w podziale na wydawców. A trzeba zaznaczyć, że są to praktycznie wszystkie znane na rynku kolekcjonerskim wydawnictwa. chociaż – jak dodał prelegent – zaledwie kilka miesięcy po publikacji książki można by już wydać jej poprawioną wersję.

Pocztówka antonińska to tylko skromna część kolekcji gościa czerwcowego spotkania Klubu Kolekcjonera. Piotr Maśliński zaprezentował w Ostrowskim Centrum Kultury próbkę zupełnie innego tematu – ostrowskich pocztówek okresu PRL. Liczba przedstawionych wersji i ich odmian zadziwiła uczestników spotkania, wśród których – o czym trzeba pamiętać – wielu to także filokartyści. Można śmiało więc założyć, że czerwcowe spotkanie z Piotrem Maślińskim nie było jego ostatnią wizytą w Ostrowskim Klubie Kolekcjonera.