Ostrowski Klub Kolekcjonera

Zakazane kolekcje

Piotr Doba i Maciej Kowalczyk swoim wykładem „Zakazane kolekcje” zainaugurowali drugi sezon spotkań Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera.

„Zakazane kolekcje” to tytuł artykułu, jaki ukazał się w drugim, sierpniowym numerze „Kolekcjonera ostrowskiego”. Właśnie on stał się podstawą wykładu, podczas którego goście Małej Sceny OCK mogli posłuchać, co wolno, a czego zgodnie z polskim prawem nie wolno zbierać.

 Mogłoby się wydawać, że jedynym ograniczeniem w kolekcjonerstwie jest fantazja samego kolekcjonera – mówili goście wieczoru. – Tę wolność w pewnym stopniu ogranicza jednak prawo, zakazując posiadania pewnych kategorii przedmiotów przez osoby nieuprawnione lub nie posiadające stosownego zezwolenia.

Piotr Doba i Maciej Kowalczyk podczas spotkania skupili się na broni, wytrychach i znakach akcyzy tłumacząc, co w tym zakresie jest dopuszczalne, a co zabronione. Obaj potwierdzili, że to tylko część skomplikowanego tematu, zapowiadając jego kontynuację zarówno na spotkaniu, jak i na łamach „Kolekcjonera Ostrowskiego”.