AktualnościKolekcjonerzy

Jarocin 2023

Za nami II Jarociński Dzień Pasjonata i Kolekcjonera. W imprezie zorganizowanej w niedzielę, 29 października 2023, udział wzięli także kolekcjonerzy z Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera.

Druga edycja jarocińskich spotkań zorganizowana została w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego. Wzięło w niej udział ponad pięćdziesięciu wystawców. W odróżnieniu od imprezy organizowanej w Ostrowie, ta jarocińska charakterem przypomina bardziej spotkania w Pleszewie. Oba wydarzenia to przede wszystkim okazja do zaprezentowania realizowanych przez mieszkańców pasji, jak na przykład grupy rekonstruującej wojska starożytnego Rzymu, a także dorobku miejscowych rzemieślników.

W Jarocinie Ostrowski Klub Kolekcjonera reprezentowali: Krzysztof Maciejewski (kwartalnik „Kolekcjoner Ostrowski”), Krzysztof Cegielski (bojowe nakrycia głowy), Krzysztof Dera (aparaty fotograficzne) oraz Maciej Maciejewski (fajki). Wśród wystawców nie zabrakło starych znajomych doskonale znanych nam z udziału w ostrowskim ODK: Jacek Szukowski (suwaki logarytmiczne) oraz Łukasz Tobias (luksusowe szwajcarskie zegarki i biżuteria).

Organizatorem Dni Pasjonata i Kolekcjonera jest Stowarzyszenie „Kochamy Jarocin”.