Ostrowski Klub Kolekcjonera

Fonotelista opowiada

Spotkaniem z fonotelistyką zakończył rok 2017 Ostrowski Klub Kolekcjonera. Gościem grudniowego wieczoru klubowego był Łukasz Jędrzejak.

Chociaż automaty telefoniczne zniknęły już z przestrzeni publicznej, nadall wśród kolekcjonerów popularnością cieszą się karty telefoniczne. Mało tego. Jak mogli usłyszeć goście zorganizowanego tradycyjnie w Ostrowskim Centrum Kultury spotkania, nadal ukazują się nowe wzory kart telefonicznych! Wydawane z myślą właśnie o kolekcjonerach, a nie o użytku codziennym, ale jednak.

To nie jedyna ciekawostka, którą prezentując swój zbiór podzielił się ostrowski kolekcjoner. Łukasz Jędrzejak zaprezentował róźne systemy kart telefonicznych wykorzystywane w różnym czasie w różnych rejonach świata: od kart magnetycznych, przez optyczne do chipowych. Gość wieczoru opowiedział o historii kart telefonicznych w Polsce, rynku kolekcjonerskim, giełdach oraz o różnych pomysłach na budowanie zbioru.

Głównym tematem spotkania były jednak telefoniczne ze ssakami – temat, który od kilkunastu lat interesuje Łukasza Jędrzejaka. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia, jak ten sam motyw realizowany jest przez wydawców z różnych zakątków świata. Spore zainteresowanie wzbudzały karty-puzzle: karty, których ułożenie trzech lub nawet dziesięciu obok siebie we właściwej kolejności pozwala dopiero na zobaczenie rysunku zwierzęcia.

Kolejne spotkanie Klubu dopiero w lutym 2018 roku. W styczniu bowiem upływa kadencja obecnych władz stowarzyszenia i w związku z tym odbędą się zebranie wyborcze.