Zdjęcie roku 2014 – Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia"

Zdjęcie roku 2014

Zdjęcie Anny Kłopockiej z naszego stowarzyszenia uznane zostało za Zdjęcie Roku 2014 Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu.

Zdjęcie Anny Kłopockiej z naszego stowarzyszenia uznane zostało za Zdjęcie Roku 2014 Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu.

W sobotę, 6 grudnia, w Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej pojawili się przedstawiciele środowisk fotograficznych całej Wielkopolski, by po raz kolejny wziąć udział w Wielkopolskich Spotkaniach z Fotografią. Impreza rozpoczęła się w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie prezentowana była pokonkursowa wystawa fotoraficzna „Wielkopolska Press Photo 2014”. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazła się Anna Kłopocka, której reportaż (oczywiście żużlowy) zdobył wyróżnienie w kategorii „Sport”.

Druga część spotkania odbyła się już we wnętrzach biblioteki. To tu Marek Lapis zaprezentował swój zestaw fotografii, a środowiska fotograficzne zaprezentowały swoje działania w ramach giełdy pomysłów wielkopolskich grup twórczych. O działaniach grupy Zielona Żyrafa z naszego stowarzyszenia, a szczególnie o Ostrowskich Fotomaratonach, opowiadał Krzysztof Maciejewski.

Głównym gościem spotkania był znany fotoreporter i autor książek – Filip Springer. To właśnie on wspólnie z Maciejem Szymanowiczem omówili zdjęcia dostarczone na konkurs Zdjęcie Roku 2014. Samego wyboru najlepszego zdjęcia został dokonali uczestnicy spotkania. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że tytuł Zdjęcie Roku 2014 Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej trafił do Anny Kłopockiej.